Rozmowa kwalifikacyjna może odbywać się w oddzielnym pomieszczeniu, lub w cichszej części biur. Mogą znajdować się tam również inne osoby jednak skoncentruj się i nie pozwól aby odgłosy pracy, lub zachowanie innych Cię zdekoncentrowało.

Jeśli więcej niż jedna osoba przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną postaraj się zapamiętać imię, nazwisko i stanowisko każdej z tych osób. Pozwoli Ci to przewidzieć jakie mniej więcej pytania mogą zadawać te osoby. Ponadto możliwe, że wywnioskujesz ile do powiedzenia w kwestii zatrudnienia mają dane osoby.

Najważniejsza osoba powinna zacząć rozmowę kwalifikacyjną często poruszając jakiś mało istotny temat, tak aby rozluźnić atmosferę. Po minucie, czy dwóch powinna rozpocząć się właściwa rozmowa kwalifikacyjna.

Ponieważ to właśnie w tych pierwszych minutach zrobisz pierwsze (i najważniejsze) wrażenie nie daj się zwieść pozornie niewinnym pytaniom i luźnej atmosferze. Powinieneś dołożyć wszelkich starań aby możliwie jak najlepiej odpowiedzieć na wszystkie pytania. Pamiętaj o utrzymywaniu kontaktu wzrokowego i sam czasem o coś spytaj. Aby pokazać, że jesteś pewny siebie uśmiechnij się szczerze od czasu do czasu.