Sprawdzenie informacji o potencjalnym pracodawcy ma na celu dwie rzeczy. Po pierwsze pozwoli Ci to zdecydować, czy aby na pewno chcesz pracować dla tej osoby. Sama wiadomość o tym, że ktoś poszukuje pracownika takiego jak my często brzmi już bardzo zachęcająco, ale może się okazać, że dana praca nie będzie odpowiadała Twoim zainteresowaniom, czy celom. Dlatego zaczerpnięcie informacji o potencjalnym pracodawcy może zaoszczędzić dużo czasu i oszczędzić kłopotów.

Po drugie (i prawdopodobnie bardziej istotne) zdobycie informacji o firmie, czy potencjalnym pracodawcy może zaimponować osobie przeprowadzającej rozmowę kwalifikacyjną. Rozmowa kwalifikacyjna to idealna okazja żeby się sprzedać. Jeśli pokażesz, że masz dużą wiedzę o firmie automatycznie dajesz do zrozumienia, że jesteś zainteresowany posadą i że jesteś zmotywowany do pracy w tej firmie. Musisz ‚mimochodem’ dać do zrozumienia, że masz wiedzę o danej organizacji i masz jej coś do zaoferowania. Twoje CV i list motywacyjny mogły ukazać Cię jako pracownika zespołowego, ale podczas rozmowy kwalifikacyjnej musisz udowodnić, że pasujesz do zespołu tej firmy. Dzięki zdobyciu pewnych informacji przed rozmową kwalifikacyjną możesz zdobyć pewne wyobrażenie o tym jak wygląda praca zespołowa w tej firmie.

Kiedy zdobywasz informacje o potencjalnym pracodawcy powinieneś skupić się na tym co Cię najbardziej interesuje. Takie informacje mogą okazać się przydatne kiedy przyjdzie pora abyś to Ty zadał pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Często może się okazać, że będziesz zasypany informacjami o potencjalnym pracodawcy, ale pamiętaj, że nie musisz wiedzieć wszystkiego.