• Przygotuj wszystkie ubrania dzień wcześniej. Rano najprawdopodobniej będziesz zestresowany i niewyspany a pewnie nie chciałbyś biegać po mieszkaniu w poszukiwaniu ubrań kiedy już dawno powinieneś wyjść. Dzięki schludnemu wyglądowi raczej pracy nie dostaniesz, ale niechlujny wygląd może Cię kosztować posadę. Ubierz się tak aby wyglądać na osobę pewną i odnoszącą sukcesy. Jeśli nie jesteś pewien co założyć pamiętaj, że lepiej ubrać się zbyt elegancko niż zbyt niedbale.

  • Wskazane jest również aby nie mieć na sobie zbyt dużo biżuterii, mocnych perfum, ogromnych kolczyków, czy odkrytych tatuaży.

  • Zwróć uwagę na to czy wszystkie Twoje ubrania są czyste i wyprasowane. Pastowanie butów i podcinanie paznokci to też zajęcie na dzień przed rozmową kwalifikacyjną. Może się wydawać, że to drobnostki, ale pamiętaj, że w dniu rozmowy kwalifikacyjnej najprawdopodobniej będziesz podekscytowany i zdenerwowany, dlatego lepiej na wszelki wypadek przygotować się dzień wcześniej a w dniu rozmowy kwalifikacyjnej mieć więcej czasu.


  • Zdecyduj jak dojedziesz na miejsce, w którym ma się odbyć rozmowa kwalifikacyjna. Upewnij się, że wiesz jak tam dotrzeć i na wszelki wypadek przygotuj alternatywny środek transportu. Wymierz czas tak, aby dotrzeć na miejsce co najmniej 10 minut przed umówioną godziną. Spóźnienie się na rozmowę kwalifikacyjną to najgorsze co możesz zrobić na wstępie.

  • Zbierz wszystkie dokumenty i materiały potrzebne na rozmowę kwalifikacyjną i ułóż je w widocznym miejscu. Możesz dołączyć do dokumentów swoje CV i referencje.

  • Jeśli pracujesz w branży, w której używa się portfolio a celu zademonstrowania swoich dokonań i jakości swojej pracy upewnij się czy masz je przygotowane.

  • Weź ze sobą swoje najładniejsze pióro. Być może będziesz musiał zrobić jakieś notatki, lub wypełnić jakiś dokument. Lepiej mieć z sobą pióro i go nie potrzebować, niż potrzebować i go nie mieć.


Pamiętaj: