Większość osób prowadzących rozmowę kwalifikacyjną spyta Cię pod koniec rozmowy czy masz jakieś pytania. Przeważnie pytają o to z grzeczności i tak naprawdę nie oczekują , że możesz wykazać się czymś co mogłoby zmienić ich zdanie o Tobie.

Do tej pory możesz już mieć jakieś przeczucie jak Ci mniej więcej poszło. Jeśli uważasz, że nie spisałeś się najlepiej pytania, które zadasz mogą zupełnie zmienić sytuację. Jeśli uważasz, że rozmowa kwalifikacyjna poszła Ci dobrze i masz tę pracę w kieszeni uważaj żeby nie zadać zbyt wielu pytań i nie zepsuć dobrego wrażenia.

Jeśli osoba prowadząca rozmowę kwalifikacyjną nie spyta czy masz jakieś pytania nie czuj się urażony. Rekruter mógł o tym po prostu zapomnieć, lub może jest niedoświadczony. Spytaj grzecznie czy możesz wypytać o kilka interesujących Cię rzeczy. Tylko upewnij się, że spytasz o to kiedy już osoba prowadząca rozmowę kwalifikacyjną zada wszystkie swoje pytania. Jeśli rekruter poda jakąś wymówkę dlaczego nie ma czasu na wysłuchanie Twoich pytań na pewno nie jest to dobry znak. W takiej sytuacji najprawdopodobniej zapadła już decyzja o tym czy dostaniesz pracę. Może to być pozytywna dla Ciebie decyzja, ale to raczej mało prawdopodobne. Niestety na tym etapie rozmowy kwalifikacyjnej niewiele już możesz zrobić aby zmienić zdanie rekrutera. Zakończ grzecznie rozmowę i miej nadzieję, że jednak coś z tego będzie.