Najlepszą porą na zadanie ostatniego i najważniejszego pytania jest moment kiedy skończyłeś zadawać pytania o działanie firmy itp i macie już kończyć całą rozmowę. Niezmiernie istotne jest abyś zadał to pytanie w odpowiedni sposób.
Coś przypominającego poniższe przykłady powinno się dobrze sprawdzić:
- Chciałbym stać się częścią tego zespołu. Jaki jest następny ku temu krok?
- Czułbym się zaszczycony gdyby zaproponowano mi tę posadę. Jak wygląda związana z tym procedura?
- Praca na tym stanowisku to dla mnie spełnienie marzeń. Kiedy mogę oczekiwać Pańskiej decyzji?

Oczywiście dobór słów powinien być odpowiedni do przebiegu całej rozmowy kwalifikacyjnej. Powyższe trzy przykłady powinny mniej więcej pokryć możliwe opcje. Najlepszym rozwiązaniem może się jednak okazać połączenie tych trzech przykładów w jeden.

Zauważ, że wszystkie te przykłady składają się z takich samych części. Po pierwsze wyrażasz swoje zainteresowanie posadą. Po drugie dajesz do zrozumienia ile znaczy dla Ciebie ta praca i po trzecie wypytujesz o to co nastąpi po rozmowie.

Ta ostatnia część pytania jest najbardziej interesująca. Zadając takie pytanie okrężną drogą wypytujesz czy jeszcze zobaczysz się z osobą prowadzącą rozmowę kwalifikacyjną co może mieć już właściwie tylko jeden skutek. Zadając to ostatnie pytanie pamiętaj aby zwrócić uwagę na język ciała bo może Ci on powiedzieć więcej niż słowa.